Západočeská Cestovní Agentura - Zdeněk Černý

ZCA logo
ID: 988480

Kouzlo Štýrska rychlovlakem Railjet a Graz 2022 ***

Termín: 08.09. (Čt) - 11.09. (Ne) 2022

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Vlakem

Strava: Snídaně

Cena: 8 990 Kč

Program
1. den: odjezd komfortním rychlovlakem RAILJET z Prahy ráno okolo 6:40 (dále nástup  Br, Bc), cesta do metropole Štýrska GRAZ, během jízdy přes Rakousko impozantní vyhlídky na nové futuristické vídeňské nádraží Wien Hauptbahnhof, nejstarší horskou železnici světa s 15 tunely a 16 viadukty Semmering, technický div světa před 150 lety - UNESCO, velkolepé výhledy do alpských údolí a soutěsek, odpoledne příjezd do GRAZU (Štýrský Hradec), ubytování historické centrum města na řece Mur, radnice, zvonkohra, palác s nádherným gotickým schodištěm, hodinová věž s vyhlídkami, středověké uličky i exteriéry hypermoderních budov přelomu tisíciletí

2. den: fakultativní výlet s průvodcem vlakem za turistikou do obce MIXNITZ, turistika v Medvědí soutěsce „Bärenschützklamm“, úzké kamenité soutěsce (od 1978 chráněná přírodní památka), vodopády, dřevěné mosty, žebříky, pěnící voda, ev. procházky do okolí a občerstvení v tradiční horské chatě (místní kuchyně) s možnosti výstupu na horu Hochlantsch, variantně při nepřízni počasí regionálním vlakem do STÜBINGU, návštěva největšího rakouského skanzenu s ukázkami zdejších řemesel a dále návrat nebo GRAZ - individuálně návštěva galerií a muzeí, Landeszeughaus (Zbrojnice) s nejrozsáhlejší expozicí zbraní a brnění na světě (32.000 exponátů, Kunsthaus (Dům umění, architekti Peter Cook a Colin Fournier), Murinsel (klenot moderní architektury – umělý ostrov na řece Mur

3. den: regionálním vlakem do štýrského města WEIZ s bohatou historií a barokním centrem města a nostalgická jízda parním vláčkem po trati Feistritztalbahn do městečka BIRKFELD kouzelnou lesní krajinou, alternativně celodenní pobyt ve ŠTÝRSKÉM HRADCI - GRAZU, návštěva muzeí a galerií, atmosféra ulic, fakultativně společná večeře restauraci s místní kuchyní

4. den: tramvajovou linkou k honosnému zámku EGGENBERG, sídlu slavného rodu Eggenbergů, barokní interiéry, malované stropy a velká zahrada, návrat na nádraží Graz Hbf, odjezd opět komfortním vlakem Railjet zpět do ČR s možným výstupem v Bc, Br, ČT, Pa, příjezd do Prahy večer
CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuální dopravní situace. Zájezd poskytuje mnoho nevšedních zážitků a program se tvoří dle skutečnosti a jízdních řádů předcházejícího roku.Jedná se ale o jedinečné trasy a může dojít během roku k úpravám jízdních řádů, CK zajišťuje v takovém případě náhradní program.

Pojištění
zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb. KOMPLEXNÍ LÉČEBNÉ POJIŠTĚNÍ UNIQA Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel. Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5 kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696. • léčebných výloh (dále LV) pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci včetně případné nákazy COVID-19 v zahraničí s případ. omezením s odkazem na "semafor" a doporučení MZV až do výše 5.000.000 Kč • pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč • pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů i v případě diagnózy COVID 19 či jiné: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč • úrazové pojištění: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč) • poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč • pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč Nově je možné sjednat doplňkové pojištění k jakémukoliv komplexnímu cestovnímu pojištění 
 PŘIPOJIŠTĚNÍ COVID 19 TARIF P – rozsah pojištění níže Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény – maximální plnění 10.000 Kč - V případě karantény při nákaze pojištěné osoby v zahraničí - Preventivní karanténa nařízená oprávněným místním orgánem (např. v hotelu, kde klient bydlí, se prokáže nákaza) Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě – maximální plnění 20.000 Kč - Karanténa v souvislosti s nákazou klienta - Preventivní karanténa v souvislosti s nákazou např. někoho z hotelu Rozšíření pojištění stornovacích poplatků o nesplnění zdravotních podmínek k nástupu do veřejného dopravního prostředku sloužícímu k cestě do zahraničí (letadlo, autobus, vlak) - Rozšiřuje připojištění stornovacích poplatků (pokud jsou sjednány) o situace, kdy pojištěná osoba doloží, že v ČR, ještě před odjezdem, nebyla vpuštěna do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s COVID-19 a podezření na onemocnění pojištěné osoby. Pojistné plnění je poskytováno maximálně do výše limitu zvoleného připojištění stornovacích poplatků se stejnou spoluúčastí klienta- Dále je z pojištění hrazena situace, kdy klient doloží, že jel vlastním prostředkem a nebylo mu umožněno opustit ČR na hraniční kontrole země sousedící s ČR s ohledem na nesplnění zdravotních podmínek k vycestování z ČR a podezření na onemocnění pojištěné osoby. - Preventivní domácí karanténa nebo uzavření hranic nařízením oprávněného orgánu není předmětem pojištění.
Výlety
Ubytování přímo v centru Grazu, umožňuje variabilitu programu a možnost některé výlety vynechat a udělat si vlastní program v Grazu.
Základní cena zahrnuje
dopravu vlakem v základní vozové třídě do Grazu a zpět (Railjet Economy), 3x hotel 3* (2lůžkový pokoj), 3x snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Základní cena nezahrnuje
komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, veškeré vstupné, jednotlivé železniční jízdenky (na vstupné a jízdenky 100 €) a vše, co není zahrnuté v odstavci Základní cena zahrnuje.
Příplatky
2.400 Kč za 1lůžkový pokoj 650 Kč za 1x večeři 140 Kč za komplexní pojištění 120 Kč za připojištění COVID 19 za příplatek UNIQA P* (Z1)
Doprava
rychlovlakem Railjet z Prahy a zpět, po Štýrsku místními železnicemi
V základní ceně je běžné jízdné (třída Economy) pro Railjet. V případě zájmu o lepší třídu Business se cena může lišit podle data objednávky a nelze ji proto pevně určit dopředu. Případný rozdíl v ceně bude doúčtován.
Ubytování
3x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Ubytování ve Štýrském Hradci umožňuje variantní program a individuální vyžití ve městě.
Stravování
3x snídaně v ceně, možnost večeře 3. den za příplatek. Ostatní stravování individ. v rámci programu nebo na doporučení průvodce.
úvodni popis_PROV
Zažijte rakouské Štýrsko z neobvyklého pohledu, z oken vlaku. Čekají na vás údolí, kam autobus nezajede, pohledy které jinak neuvidíte, nejstarší horská železnice světa Semmering. Poznáte krásy a památky historického Grazu či Weizu, romantickou Medvědí soutěsku a zámek Eggenberg. Ideální pro milovníky vlaků a vláčků všeho druhu.
08.09. (Čt) - 11.09. (Ne) 2022 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
1lůžkový pokoj základní cena další typy pokojů
Snídaně
Vlakem
-8 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRakousko
MístoŠtýrsko - ostatní
HotelKouzlo Štýrska rychlovlakem Railjet a Graz 2022
2lůžkový pokoj základní cena
Termín08.09.2022 - 11.09.2022
DopravaVlakem
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Geops, s.r.o. IČO: 25633261
Vytvářím objednávku...